Lepsze ceny w kantorach internetowych
1 min read

Lepsze ceny w kantorach internetowych

Kantory internetowe mają z roku na rok coraz więcej klientów. Głównie dlatego, że oferują lepsze kursy wymiany walut, ale też dlatego, że transakcję można przeprowadzić dosłownie wszędzie. Wystarczy tylko dostęp do Internetu i urządzenie mobline np. smartfon, tablet, komputer i już można wymienić złotówki na euro czy inną walutę.

Dlaczego kurs euro online jest lepszy?

Trzeba zaznaczyć, że kurs euro kantor obojętnie czy to stacjonarny czy online ustala na podstawie danych z giełdy walut, czyli giełdy Forex. Ale podczas gdy stacjonarne kantory na swoich tablicach nanoszą poprawki cen walut dwa razy dziennie to w kantorze internetowym kurs zmienia się w czasie rzeczywistym tak samo jak zmieniają się ceny walut na giełdzie.

Oprócz tego ważny jest też spread. W kantorach stacjonarnych wynosi on nawet do 5%, a tymczasem w kantorze internetowym może to być 10 razy mniej, chociaż średnio jest to 1,01%. Choćby przez to opłaca się wymieniać waluty w Internecie.

Inne zalety kantorów online

Co prawda kurs euro kantor każdy podaje, ponieważ każdy tę walutę ma. Ale jeśli np. potrzebujemy wymienić mniej popularne waluty lub też sezonowe jak kuny chorwackie to może być już z tym problem. Nie każda waluta jest dostępna w kantorach stacjonarnych lub też jej ilość jest niska. A w kantorach online znajdziemy wiele różnych walut, na które można wymienić złotówki. Dlatego też coraz częściej korzystają z nich na przykład przedsiębiorcy prowadzący interesy z innymi państwami jak na przykład Chiny czy Australia.