Jaki kantor wybrać?
1 min read

Jaki kantor wybrać?

Wiele osób potrzebuje dokonywać wymiany walut przynajmniej kilka razy do roku. Powodem może być wyjazd na zagraniczne wakacje, spłata raty kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich lub praca w innym kraju. Gdzie można zrobić to najtaniej? Najkorzystniejszą ofertę mają internetowe kantory wymiany walut. Jak duża jest to różnica? W większości przypadków bardzo duża. Wymieniając waluty przez internet spread, czyli różnica między ceną kupna i sprzedaży, wyniesie najwyżej kilka groszy. Tymczasem w kantorach stacjonarnych i bankach będzie to najczęściej od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy.

Z czego wynika tak ogromna różnica? Po pierwsze kantor wymiany walut działający za pośrednictwem internetu nie musi płacić wysokiego czynszu. Należy pamiętać, że tradycyjne placówki mieszczą się w najdroższych lokacjach, w centrach miast, na dworcach i na lotniskach. Po drugie nie musi wydawać pieniędzy na ochronę, transfer pieniędzy odbywa się bezgotówkowo. Po trzecie może zatrudniać dużo mniej pracowników przy znacznie większych obrotach, transakcje zawierane są za pomocą systemu komputerowego. Wszystkie te rzeczy powodują, że marża firmy może być niższa.

Kantory internetowe zrewolucjonizowały swoją branżę, tak samo jak sklepy internetowe na zawsze zmieniły handel. Dlatego wszystko wskazuje na to, że będą się w dalszym ciągu dynamicznie rozwijać, wypierając z rynku tradycyjne firmy. Na zwiększeniu konkurencji i wykorzystaniu nowych technologii najbardziej zyskają klienci, którzy dostaną lepsze i tańsze usługi.

https://www.dobrykantor.pl/