Jak wybrać kantor walutowy online?
1 min read

Jak wybrać kantor walutowy online?

W dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z usług finansowych przez Internet. Nikogo już nie dziwi wykonywanie przelewu przez Internet. Jeśli jednak chodzi o kantory, nadal wielu z nas wybiera tradycyjne punkty. Jest to poważny błąd. Korzystanie z kantorów walutowych online może być bardzo opłacalne. Podpowiadamy, jak wybrać kantor walut online.

Najkorzystniejszy kurs

Jest rzeczą całkowicie naturalną, że pierwszym kryterium, na które zwracamy uwagę podczas wyboru kantoru, jest wysokość kursu. Jeżeli do tej pory korzystaliśmy jedynie z kantorów stacjonarnych, kursy oferowane przez kantor walutowy online mogą nas miło zaskoczyć. Jeżeli często wymieniamy pieniądze lub mamy do wymienienia większą sumę, może się to przełożyć na bardzo konkretne oszczędności. Z tego powodu z kantorów walutowych online chętnie korzystają osoby, które spłacają kredyty we franku szwajcarskim. Warto zwracać uwagę na oferowany kurs, pamiętajmy jednak o tym, że nigdy nie powinno być to główne kryterium wyboru.

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo transakcji jest równie ważne, a nawet ważniejsze, niż wysokość kursu. Aby mieć pewność, że nasze pieniądze są całkowicie bezpieczne, warto stawiać na duże, renomowane kantory o wyrobionej renomie. Stosują one podobne zabezpieczenia co banki. Zanim zdecydujemy się na założenie konta w kantorze internetowym, dobrym pomysłem będzie poczytanie opinii innych osób, które z niego korzystały. Nowe, nikomu nieznane kantory również mogą zapewniać duże bezpieczeństwo transakcji, jednak w ich przypadku ryzyko jest większe.