Internetowy kantor a kredyt w obcej walucie
1 min read

Internetowy kantor a kredyt w obcej walucie

Internetowy kantor to świetny sposób na zaoszczędzanie pieniędzy w przypadku częstego dokonywania przewalutowania. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób posiadających kredyt w obcej walucie (np. Frank szwajcarski). Jeżeli prowadzą one konto w banku w polskich Złotówkach, w dniu spłaty raty kredytu bank samodzielnie dokonuje przewalutowania znajdującej się na nim kwoty. Zazwyczaj przyjęty przez bank kurs nie jest korzystny. Może się nawet zdarzyć, że w dniu dokonania przewalutowania będzie on wyjątkowo wysoki, co pociągnie za sobą jeszcze większe straty. 

W takim wypadku najlepiej, aby konto, z którego będzie pobierana kwota raty prowadzone było w obcej walucie (tej samej, w której dokonywana jest spłata kredytu). Kredytobiorca będzie musiał co miesiąc zasilić je odpowiednią kwota raty kredytu. Jednak to do klienta będzie należał wybór, gdzie dokona on (samodzielnie) przewalutowania. W ten sposób można zamienić waluty w jednym z kantorów internetowych, które oferują kupno i sprzedaż walut po korzystnym kursie. Dodatkowo samodzielnie można wybrać najbardziej optymalny moment wymiany, tj. wtedy gdy kurs w internetowym kantorze będzie najniższy. Pozwala to na uzyskanie dosyć dużych oszczędności, zwłaszcza w perspektywie całego okresu spłaty kredytu. 

Internetowy kantor podobnie jak tradycyjne konto online w banku, jest bardzo łatwy w obsłudze. Wykonanie przewalutowania zajmuje dosłownie chwilę. Taka operacja jest całkowicie bezpieczna, a stosowane zabezpieczenia stoją na podobnie wysokim poziomie, jak te wykorzystywane w bankowości elektronicznej.